Alior Bank przy dystrybucji funduszy W Investments naruszył prawo

„Puls Biznesu” dotarł do protokołu z kontroli (fot. PAP/Marcin Kaliński)

Komisja Nadzoru Finansowego nie ma wątpliwości: przy dystrybucji funduszy W Investments Alior wielokrotnie naruszył prawo i wewnętrzne procedury – pisze „Puls Biznesu”.

KNF: informacje o nieprawidłowościach przy sprzedaży obligacji GetBack zostały zweryfikowane

Informacje o potencjalnych nieprawidłowościach w procesie oferowania obligacji GetBack wskazane w skargach zostały zweryfikowane – poinformowała...

zobacz więcej

„Puls Biznesu” dotarł do protokołu z kontroli, jaką KNF przeprowadziła w Biurze Maklerskim Alior Banku.

„Z informacji PB wynika, że po gigantycznych karach dla nadzorujących fundusze TFI Fincrea i pełniącego rolę ich depozytariusza Raiffeisen Banku, KNF ukarze też największego dystrybutora W Investments (WI), który sprzedał około 2/3 wszystkich funduszy, czyli Alior Bank” – podał gazeta.

Jak podaje dziennik, „nadzór wziął pod lupę takie usługi maklerskie BM Alior Banku, jak pośredniczenie w sprzedaży certyfikatów WI, ich oferowanie, związane z tym doradztwo, a także funkcjonowanie działu compliance oraz kontroli i audytu wewnętrznego”.

„We wszystkich tych obszarach stwierdził nieprawidłowości: łącznie ponad 30 naruszeń ustawy o obrocie instrumentami finansowymi” – podaje dziennik.

Jak informuje dziennik, z funduszy zamkniętych, stworzonych przez W Investments, prawie 2 tys. osób nie może wypłacić blisko 0,5 mld zł.

źródło:

Zobacz więcej