Znaleziono szczątki myśliwca Mirage 2000, który zniknął z radarów

Los pilotów myśliwca jest nieznany (fot. REUTERS/Benoit Tessier, zdjęcie ilustracyjne)

Znaleziono szczątki myśliwca Mirage 2000D, który zniknął przed południem z ekranów radarów w górzystym terenie na wschodzie Francji, niedaleko granicy ze Szwajcarią. Na pokładzie maszyny było dwóch wojskowych.

Rosyjski samolot wojskowy zaginął nad Morzem Śródziemnym

Rosyjski samolot wojskowy Ił-20 zaginął nad Morzem Śródziemnym, na pokładzie znajdowało się 14 wojskowych – poinformowało ministerstwo obrony w...

zobacz więcej

Samolot wyleciał z bazy lotniczej Nancy-Ochey na północnym wschodzie Francji. Z ekranów radarów zniknął ok. godz. 11 w górzystym terenie w departamencie Doubs w regionie Burgundia-Franche-Comte.

Szczątki maszyny znaleziono w gminie Mignovillard w departamencie Jura w tym samym regionie. Według regionalnego dziennika „L'Est Républicain”, na wysokości 1050 m n.p.m. znaleziono spadochron i mapę.

Jak poinformowały w komunikacie francuskie siły powietrzne, samolot odbywał „lot szkoleniowy na niskiej wysokości”. „W celu odnalezienia samolotu i załogi natychmiast zostały podjęte poszukiwania i akcja ratunkowa” – dodano.

W rozbitym samolocie na Alasce byli Polacy. Wszyscy zginęli

Lekki samolot, na pokładzie którego było czterech polskich turystów i amerykański pilot, zniknął z radarów nad Alaską w sobotę ok. godziny 18...

zobacz więcej

Według tego źródła na pokładzie myśliwca znajdował pilot i nawigator. Ich los jest nieznany.

– Wiemy, że stało się coś dziwnego – powiedziało agencji AFP źródło w wojsku. Na swoim koncie na Facebooku żandarmeria departamentu Jura poinformowała, że samolot zniknął „podczas przelotu nad masywem Jura między Mouthe w departamencie Doubs a Mignovillard i granicą szwajcarską”.

Żandarmeria prosi o kontakt „każdego, kto ma informacje o ewentualnej katastrofie lub pilotach”.

Poszukiwania na tym ogromnym obszarze górskim są trudne ze względu na śnieg i brak widoczności.

Baza w Nancy-Ochey to ważna baza francuskich sił powietrznych; mieści się ok. 11 km na południowy zachód od miejscowości Neuves-Maisons w departamencie Meurthe i Mozela w regionie Grand Est.

źródło:

Zobacz więcej