RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska doceniona przez turystów. Jesteśmy trzecim najprzyjaźniejszym krajem na świecie

Polska jest wysoko oceniana przez turystów (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Polska jest trzecim na świecie najprzyjaźniejszym krajem dla turystów – wynika z rankingu serwisu booking.com, stworzonego na podstawie opinii gości hotelowych w 2018 r.

Zagraniczni turyści coraz chętniej odwiedzają Warszawę. Rosną też ich wydatki

Warszawa jest jedynym polskim miastem sklasyfikowanym w tegorocznym rankingu „Global Destination Cities Index”. Znalazła się na 105. pozycji tego...

zobacz więcej

Booking.com to jedna z najpopularniejszych stron internetowych, na której można rezerwować noclegi i przeglądać opinie o hotelach.

Serwis po raz siódmy przyznał Guest Review Award za najlepsze opinie gości. Nagrody otrzymało ponad 700 tys. nieruchomości – najwięcej we Włoszech, Hiszpanii oraz Francji. Polska uplasowała się na 9. pozycji pod względem liczby nagrodzonych miejsc noclegowych.

Booking.com opublikował także ranking najbardziej przyjaznych krajów według opinii klientów. Tu z kolei Polska zajęła trzecie miejsce. Nasz kraj wyprzedziły jedynie Austria i Czechy. Dalej w rankingu znalazły się: Nowa Zelandia, Tajwan, Rumunia, Węgry, Irlandia, Serbia i Grecja.

Serwis zwraca uwagę, że blisko trzy czwarte turystów na świecie uważa przyjaznych mieszkańców za jeden z najważniejszych czynników podczas wyboru celu ich podróży.

źródło:
Zobacz więcej