RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwsze zarzuty po tragedii na obozie harcerskim w Suszku

Śledztwo w tej sprawie nadal trwa (fot. arch.PAP/Jan Dzban)
Śledztwo w tej sprawie nadal trwa (fot. arch.PAP/Jan Dzban)

Są pierwsze zarzuty w sprawie śmierci dwóch dziewczynek w sierpniu 2017 r., które brały udział w obozie harcerskim w Suszku. W tym rejonie przeszła ogromna wichura. Zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych usłyszał były Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Chojnicach Andrzej N. – podał portal rmf.fm.

Sąd zadecyduje o areszcie wobec podejrzanego po pożarze w Koszalinie

Na godz. 12.30 wyznaczone zostało posiedzenie aresztowe w Sądzie Rejonowym w Koszalinie – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Sławomir Przykucki....

zobacz więcej

Jest to pierwsza osoba podejrzana w związku z tą tragedią. Według prokuratury 67-latek nie przekazał informacji o załamaniu pogody, którą uzyskał z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, do niższego szczebla zarządzania kryzysowego.

– To zaniechanie spowodowało, że ta informacja nie dotarła także do komendanta obozu harcerskiego w Suszku – zdradził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk.

Andrzej N. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak poinformowali śledczy, wyjaśnienia te zgadzają się z dotychczasowymi ustaleniami.

Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie trwa.

źródło:
Zobacz więcej