Jakub Błaszczykowski rozpoczął treningi z Wisłą Kraków. Jest gotów grać za darmo

Jakub Błaszczykowski rozpoczął treningi z Wisłą Kraków. Reprezentant Polski jest gotów, aby grać w swoim byłym klubie za darmo, jeżeli Wisła zagra na wiosnę w Ekstraklasie – informuje „Przegląd Sportowy”.

Błaszczykowski nie jest już Wilkiem

Umowa Jakuba Błaszczykowskiego z VfL Wolfsburg została rozwiązana za porozumieniem stron – poinformował niemiecki. Wcześniej media informowały, że...

zobacz więcej

Głosy na temat powrotu Błaszczykowskiego do „Białej Gwiazdy” pojawiły się już kilka miesięcy temu. Zawodnik miał nikłe szanse na występy w niemieckim VfL Wolfsburg, z którym ostatecznie rozwiązał kontrakt na początku stycznia.

Błaszczykowski postanowił pomóc swojemu byłemu klubowi i sam spotkał się z potencjalnymi zagranicznymi właścicielami, kiedy pojawili się oni w Krakowie. Przez zamieszanie dotyczące przejęcia Wisły powrót reprezentanta Polski stanął jednak pod znakiem zapytania.

PZPN zawiesił Wiśle licencję na występy w Ekstraklasie i nie jest pewne, czy klub przystąpi do wiosennych rozgrywek. Ratować klub zdecydował się były prezes i współwłaściciel Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski, który ma pomagać „Białej Gwieździe” w kwestiach prawnych i organizacyjnych.

Pod względem sportowym ma pomóc właśnie Błaszczykowski, który trenował z Wisłą w Myślenicach. W związku z problemami finansowymi krakowskiego klubu piłkarz zapowiedział gotowość do gry za darmo, jeżeli tylko „Biała Gwiazda” przystąpi do rozgrywek na wiosnę.

W treningu uczestniczyli też inni doświadczeni gracze Wisły i dobrzy znajomi Błaszczykowskiego – Marcin Wasilewski i Paweł Brożek.

źródło:
Zobacz więcej