Mapy Google: Islam z półksiężycem, judaizm z gwiazdą Dawida, kościoły chrześcijańskie bez krzyża

Dla każdej religii Google Maps przypisało inny symbol (fot. mapy google)

Mapy internetowej wyszukiwarki Google przypisują do wielu obiektów znaki graficzne, z którymi kojarzyć się mają dane budowle czy miejsca. I tak każda religia to inny symbol. Meczety i miejsca kultury islamskiej oznaczono symbolem półksiężyca. Ośrodki i miejsca kultu Żydów – gwiazdą Dawida. Z kolei chrześcijańskie świątynie oznaczono bez krzyża, który najbardziej kojarzy się z tą religią. Krzyż w tym przypadku zastąpiono bliżej nieokreśloną grafiką.

Hiszpania: Państwo Islamskie tworzyło brygadę terrorystek

Państwo Islamskie (IS) próbowało stworzyć na terenie Hiszpanii dżihadystyczną brygadę kobiet. Werbowane do niej muzułmanki pochodziły z kilku...

zobacz więcej

Krzyż jest od dwóch tysiącleci kojarzony z chrześcijaństwem. Zarówno Kościół rzymskokatolicki, greckokatolicki, prawosławny i ewangelicki utożsamiają swoje wyznanie z krzyżem Chrystusa. Jednoznacznie też symbol ten przyjęty jest na całym świecie.

Jednak jak się okazuje, polityka znanej przeglądarki internetowej Google jest inna. Na mapach, które firmuje przeglądarka, do każdego z obiektów o charakterze sakralnym lub związanym z daną religią lub wyznaniem przypisano symbole ją określające.

Do islamu, meczetów czy miejsc kultury islamskiej przypisany jako symbol został półksiężyc z gwiazdą, który jednoznacznie kojarzy się z tą religią. Podobnie z wyznaniem Żydów – do obiektów tej religii przypisano gwiazdę Dawida. Do obiektów związanych z buddyzmem przypisano koło Dharmy, a do hinduizmu znak „OM”.

Do świątyni chrześcijańskich Google Maps nie przypisało symbolu krzyża, lecz bliżej nieokreślony znak graficzny – trzech kopuł, które mają być symbolem religii chrześcijańskiej.

źródło:
Zobacz więcej