Zarzut dla Syryjczyka. Jest oskarżony o morderstwo, które wywołało rozruchy

Niemiecka prokuratura postawiła zarzut morderstwa drugiego stopnia Syryjczykowi (fot. PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN)

Niemiecka prokuratura postawiła zarzut morderstwa drugiego stopnia Syryjczykowi w związku z zabójstwem obywatela Niemiec w Chemnitz w sierpniu ubiegłego roku. Doszło wówczas do największych od lat demonstracji skrajnej prawicy w Niemczech.

Rozruchy po zabójstwie Niemca w Chemnitz. Są ranni

Co najmniej sześć osób zostało rannych podczas wieczornych demonstracji kilku tysięcy zwolenników lewicy i prawicy w Chemnitz we wschodnich...

zobacz więcej

Jak poinformowała we wtorek prokuratura, podejrzany – którego ze względu na ochronę danych osobowych przedstawiono jako Alaa S. – zasztyletował Niemca o kubańskich korzeniach podczas kłótni, czyli nie z premedytacją, w trakcie miejskiego festynu.

Niemieckie władze wydały międzynarodowy nakaz aresztowania drugiego podejrzanego o zabójstwo, Irakijczyka Farhada R.A., który zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywa się. Prokuratura poinformowała też, że wkrótce podejmie decyzję w sprawie trzeciego podejrzanego, również Irakijczyka, który we wrześniu został zwolniony z aresztu za kaucją.

Po zabójstwie w Chemnitz we wschodniej części Niemiec przez kilka dni trwały wielotysięczne demonstracje organizowane przez skrajną prawicę przeciwną decyzji kanclerz Angeli Merkel z 2015 r. o otwarciu granic dla imigrantów – głównie muzułmanów z Syrii, Iraku i Afganistanu. Dochodziło też do starć prawicowych bojówek z policją.

źródło:

Zobacz więcej