RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Rekordowy rok dla lotniska w Modlinie. W tym rusza budowa bazy paliw

Lotnisko obsługuje regularne rejsy Ryanaira na ponad 50 kierunkach. W tym roku lądowały tu samoloty takich przewoźników jak: Maleth Aero, Small Planet, Enter Air, czy KlasJet (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

2018 rok był przełomowy dla lotniska w Modlinie. Każdy miesiąc przynosił mu pozytywne wyniki, a w grudniu port odprawił 3-milionowego pasażera w ciągu jednego roku kalendarzowego.

Z Krakowa do Zakopanego dwukrotnie szybciej. Powstanie nowa linia kolejowa

Podróż pociągiem z Krakowa do Nowego Sącza będzie trwała godzinę, a do Zakopanego półtorej. Jak podaje rmf24.pl, Ministerstwo Infrastruktury...

zobacz więcej

Pod koniec 2018 r. na lotnisku w Modlinie została uruchomiona nowa wieża kontroli ruchu lotniczego. Kontrolerzy ruchu lotniczego mogą też pracować z drugiej wieży, mobilnej. Te dwa rozwiązania zastąpiły wieżę, która w Modlinie działała od otwarcia portu w 2012 r. Pozwolenie na jej użytkowanie było ważne do końca 2018 r.

– Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wyposażyła obie wieże w najnowocześniejszy sprzęt. Ostatnie miesiące ubiegłego roku upłynęły pod znakiem bardzo intensywnych prac zespołów roboczych zarówno po stronie PAŻP, jak i portu lotniczego. Bardzo mnie to cieszy, że pracując w naprawdę napiętym harmonogramie, udało się osiągnąć wspólny cel – mówił na łamach portalu kurier365.pl –Leszek Chorzewski, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

W 2018 r. zrealizowano także ważną inwestycję polegającą na wykonaniu remontu dróg kołowania DK-A1 i DK-B. Przeprowadzono remont drogi startowej lotniska, jednocześnie nie generując ani jednego opóźnienia operacji lotniczych, czy przekierowań.

W ubiegłym roku Urząd Lotnictwa Cywilnego przeprowadził kontrolę po roku od procesu konwersji certyfikatu lotniska. Kontrola ta nie wykazała ani jednej nieprawidłowości w żadnym z 25 obszarów kontroli. Dzięki dobrym efektom pracy cykl nadzoru ULC został wydłużony z 1 roku do 2 lat.

Mały ZUS. Dziś upływa termin rejestracji

Dzisiaj mija termin rejestracji dla beneficjentów tzw. małego ZUS-u. W myśl obowiązujących od Nowego Roku przepisów przedsiębiorca musi do 8...

zobacz więcej

W listopadzie 2018 r. wojewoda mazowiecki ogłosił zakup 5 bramek biometrycznych dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin. Bramki zostaną zainstalowane w tym roku i będą częścią systemu automatycznej odprawy granicznej pasażerów. Także w 2019 r. zostanie zrealizowana inwestycja ORLEN Aviation – budowa bazy paliw na lotnisku Warszawa/Modlin.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 r. W listopadzie 2018 r. do portu przyleciał 14-milionowy pasażer. Lotnisko obsługuje regularne rejsy Ryanaira na ponad 50 kierunkach. W tym roku lądowały tu samoloty takich przewoźników jak: Maleth Aero, Small Planet, Enter Air, czy KlasJet.

źródło:
Zobacz więcej