Śnieg nie przestaje padać, RCB ostrzega

Olsztyn. Na Warmii i Mazurach, 8 bm. występują intensywne opady śniegu oraz marznącej mżawki, powodujących gołoledź. Warunki drogowe są bardzo trudne. W niektórych gminach ograniczono kursy autobusów komunikacji publicznej (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W środkowej Polsce, od województwa warmińsko-mazurskiego do województw śląskiego i małopolskiego, intensywnie pada śnieg.

Silny mróz, intensywne opady śniegu i gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenia

We wtorek rano IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem, marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, oraz intensywnymi...

zobacz więcej

Rzeczniczka RCB Bożena Wysocka przypomina, że zimowa aura niesie ze sobą zagrożenia. Zaapelowała do kierowców, żeby zachowali ostrożność i dostosowali prędkość do warunków panujących na drogach.

Bożena Wysocka zwróciła uwagę, że nawet przy niewielkim mrozie połączonym z silnym wiatrem temperatura odczuwalna jest dużo niższa, dlatego należy reagować, widząc, że ktoś potrzebuje pomocy.

RCB apeluje także o ostrożność w korzystaniu z piecyków gazowych. Bożena Wysocka zaznaczyła, że czad to gaz bardzo niebezpieczny, bo nie można go zobaczyć ani wyczuć. Należy więc dokonywać przeglądów kominowych i pamiętać o tym, że kratki wentylacyjne muszą być odsłonięte.

Rzeczniczka RCB dodała, że o obecności czadu może świadczyć m. in. ból głowy. Wtedy należy opuścić pomieszczenie i wezwać strażaków.

źródło:
Zobacz więcej