Martwy Polak znaleziony w tirze we Włoszech. Przyczyną zgonu „nieludzkie warunki pracy”

Ciało Polaka odnaleziono w tirze we włoskim mieście Termoli (fot. arch. PAP/chris sattlberger)

Ciało 50-letniego Polaka zostało odnalezione w tirze we włoskim mieście Termoli. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było zatrucie tlenkiem węgla z kuchenki gazowej, którą odnaleziono w pojeździe. – Śmierć polskiego kierowcy to kolejny przypadek śmierci pracownika z powodu nieludzkich warunków pracy – przekazał Maurizio Diament z Włoskiej Federacji Transportu.

Śmiercionośne lawiny. W weekend pod śniegiem zginęło co najmniej 7 osób

W miniony weekend w Alpach, gdzie obowiązuje wysoki, czwarty poziom zagrożenia lawinowego, zginęło co najmniej siedem osób. W Niemczech, Austrii i...

zobacz więcej

Ciało 50-letniego Polaka odnalazł jego kolega. Wołał go, on nie odpowiadał. Gdy otworzył pojazd, znalazł go już martwego.

Na miejsce przyjechała włoska policja. Ustalono, że ofiara zmarła prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla, uwolnionym z kuchenki gazowej, znajdującej się w szoferce.

Śledczy mają przeprowadzić niebawem sekcję zwłok zmarłego. Według Włoskiej Federacji Transportu to kolejny przypadek, gdy kierowca tira umiera z powodu „nieludzkich warunków pracy”. Zapowiedziano, że przedstawiciele Federacji spotkają się z pracodawcami, by opracować rozwiązania, które w przyszłości pozwolą zapobiec podobnym zdarzeniom.

źródło:
Zobacz więcej