„Historia jak puzzle”. Dzieje Bydgoszczy i jej ludzi w książce pod patronatem „Niepodległej”

Książka Krzysztofa Osińskiego została objęta patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (fot. portal tvp.info)

Historia najwybitniejszych ludzi Bydgoszczy. Dzieje Żołnierzy Niezłomnych, konspiratorów, działaczy Narodowej Demokracji i wybitnych naukowców – tak wydawnictwo Patria Media przedstawia nową książkę Krzysztofa Osińskiego, napisaną pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wojewody kujawsko-pomorskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Wielokrotnie wystawiał polskie opery”. Brytyjczyk został Polakiem

Reżyser operowy David Pountney odebrał akt nadania polskiego obywatelstwa. Dokument w sobotę w Warszawie wręczył mu wicepremier, szef MKiDN Piotr...

zobacz więcej

Jak przekonuje wydawnictwo, „historię każdego miasta” – w tym przypadku Bydgoszczy – porównać można do układanki, do puzzli, której elementy odrębne, połączone w jedno, tworzą pewien obraz i historię miasta.

Podano, że książka, której tytuł brzmi „Bydgoskie puzzle”, przybliża historię i losy stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Przedstawiono w niej dzieje ludzi Bydgoszczy – działaczy Narodowej Demokracji, obozu piłsudczykowskiego, Żołnierzy Niezłomnych, konspiratorów, oficerów wywiadu, naukowców, ludzi kultury i wreszcie działaczy „Solidarności”.

Książkę, która jest hołdem i pamięcią o Bydgoszczy, wydano w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Znalazła się pod patronatem rządowego programu „Niepodległa”, ministerstwa kultury oraz wojewody kujawsko-pomorskiego.

źródło:
Zobacz więcej