Raport

Epidemia koronawirusa

Zabił żonę i zamurował jej ciało w piwnicy. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Słupsku ruszył proces Daniela M., oskarżonego o zabójstwo żony (fot. Pixabay/AJEL)

Przed Sądem Okręgowym w Słupsku we wtorek ruszył proces 43-letniego Daniela M. z Debrzna, oskarżonego o zabójstwo żony, którego miał dokonać 20 lat temu. Szczątki Angeliki J. znaleziono niemal 19 lat po jej zaginięciu, pod posadzką piwnicy domu, w którym mieszkała z mężem i ich córką.

Zwłoki żony pod posadzką. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 43-letniego Daniela M., któremu zarzuca zabójstwo żony Angeliki J.,...

zobacz więcej

Przewodniczący składu orzekającego Jarosław Turczyn nie przychylił się do wniosku obrony, która chciała wyłączenia jawności procesu.

We wtorek, na pierwszej rozprawie, zgodnie z ustaleniami na grudniowym posiedzeniu organizacyjnym, sąd zaplanował przeprowadzenie czynności z oskarżonym i wysłuchanie dwojga pokrzywdzonych w charakterze świadków – córki i brata ofiary.

Do przesłuchania w tym procesie jest ponad 50 świadków.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku w październiku 2018 r. skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Danielowi M., któremu zarzuca zabójstwo żony Angeliki J., zaginionej w październiku 1998 r., oraz wyłudzenie alimentów na rzecz swojej małoletniej wówczas córki. Szczątki Angeliki J. znaleziono 24 kwietnia 2017 r. pod posadzką w piwnicy domu w Debrznie, w którym wciąż mieszkał Daniel M.

Zgodnie z ustaleniami śledztwa Daniel M. po powrocie z pracy do domu miał udusić swoją żonę wcześniej przygotowanym kablem elektrycznym. Następnie zwłoki umieścił w torbie podróżnej i zakopał w piwnicy swojego domu, w którym znajdowały się pozostałości średniowiecznej studni. W tym miejscu wylał posadzkę, podłogę wyłożył cegłami.

Po zabójstwie, jak ustaliła prokuratura, poinformował swoich znajomych o tym, że Angelika go porzuciła, wyjechała do Piły do rodziny, a potem do Niemiec, a następnie, że zaginęła. Po zgłoszeniu zaginięcia żony wystąpił do sądu z pozwem o rozwód z jednoczesnym wnioskiem o zasądzenie alimentów od Angeliki J. na rzecz ich małoletniej córki. Łącznie Daniel M. niesłusznie pobrał z Funduszu Alimentacyjnego słupskiego oddziału ZUS ponad 14,8 tys. zł.

Daniel M. został tymczasowo aresztowany. W toku prokuratorskiego postępowania nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, za który grozi dożywocie, konsekwentnie odmawiał złożenia wyjaśnień.

źródło:

Zobacz więcej