Karambol i kolizja na A1. Autostrada zablokowana

Kilka osób zostało lekko rannych (fot. PAP/Policja)

Na autostradzie A1 w kierunku Gdańska pomiędzy węzłami Brzeziny i Łódź Północ doszło do dwóch wypadków z udziałem kilkunastu pojazdów. Droga była zablokowana przez kilka godzin. Objazd poprowadzony był drogą krajową 72, ale z powodu zderzenia kolejnych samochodów utrudnienia występowały również tam. Po godz. 14 utrudnienia na autostradzie zakończyły się – poinformowała GDDKiA.

60-latka bez prawa jazdy wjechała rozpędzonym cinquecento w sklep

– 60-latka rozpędzonym fiatem cinquecento wjechała w elewację marketu. Jak się okazało, kobieta nigdy nie miała prawa jazdy. Na szczęście nikomu...

zobacz więcej

Ze wstępnych ustaleń wynika, że we wtorek przed godz. 7 doszło do dwóch różnych zdarzeń drogowych w odległości kilku kilometrów od siebie.

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego Aneta Kotynia w karambolu na 302 km autostrady A1 brało udział 17 pojazdów – sześć ciężarowych i 11 osobowych. Sześć osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala. Zwróciła uwagę, że liczba samochodów biorących udział w zdarzeniu może się zmienić.

Według strażaków uszkodzeniu uległy przede wszystkim samochody osobowe, które odbijały się od barierek i od samochodów ciężarowych.

Kotynia dodała, że kilka kilometrów od pierwszego zdarzenia, w okolicach miejscowości Natolin zderzyły się trzy pojazdy – w tym przypadku nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Utrudnienia na autostradzie zakończyły się po godz. 14 (fot. PAP/Policja)

Opolskie: Zderzenie trzech aut w okolicy Góry św. Anny

Po zderzeniu trzech samochodów zablokowany jest odcinek autostrady A4 w okolicy Góry św. Anny. Jedna osoba została ranna. Informację o zdarzeniu...

zobacz więcej

Droga w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Objazd poprowadzony drogą krajową 72 także był utrudniony z powodu zderzenia kolejnych samochodów. W związku z tym kolejny objazd poprowadzono drogą ekspresową S8 z węzła Łódź Południe przez miasto.

W znacznej części zablokowany był również przejazd autostradą A1 w kierunku południowym od węzła Brzeziny do węzła Łódź Wschód, na skutek częściowego zablokowania węzła Brzeziny.

źródło:
Zobacz więcej