Silny mróz, intensywne opady śniegu i gołoledź. IMGW wydał ostrzeżenia

Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia (fot. PAP/Jan Niedziałek)

We wtorek rano IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem, marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, oraz intensywnymi opadami śniegu.

Nieznaczna poprawa sytuacji w Tatrach. TOPR obniża stopień zagrożenia lawinowego

W Tatrach po ostatnich obfitych opadach śniegu sytuacja powoli się stabilizuje. Wczoraj po południu TOPR obniżył do trzeciego w pięciostopniowej...

zobacz więcej

Ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem obowiązuje we wschodniej części województwa wielkopolskiego, województwie opolskim, większości województwa śląskiego oraz południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W południowych powiatach województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.

Alert pierwszego stopnia w związku z silnym mrozem występuje na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowosądeckiego i tarnowskiego w województwie małopolskim oraz w powiatach: sanockim, leskim i bieszczadzkim województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

źródło:

Zobacz więcej