Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Lubuskie: Ponad 300 krzaków konopi i blisko 30 kg marihuany ukryte w gospodarstwie

Plantacja została odkryta w miejscowości Dąbroszyn w województwie lubuskim (fot. Pixabay/rexmedlen)

W ramach postępowania prowadzonego przez podkarpacki wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zlikwidowano kolejną plantację konopi i zatrzymano 4 osoby – poinformował we wtorek dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Kurier bez prawa jazdy przewoził narkotyki z Holandii do Polski

Nie lada bezczelnością wykazał się jeden z przemytników narkotyków, który przywiózł z Holandii do Polski niemal 1900 tabletek ecstasy, litr GHB...

zobacz więcej

Plantacja została odkryta w miejscowości Dąbroszyn w województwie lubuskim. Podczas przeszukania gospodarstwa, 3 stycznia br., zabezpieczono m.in. 312 sztuk krzaków konopi oraz prawie 30 kg suszu marihuany.

– Na polecenie prokuratorów na miejscu plantacji dokonano zatrzymania dwóch osób - Tomasza B. i Piotra H. Ponadto do sprawy zatrzymano również Marcina S. - byłego funkcjonariusza Straży Granicznej i Piotra S., u którego w miejscu zatrzymania ujawniono i zatrzymano 552 gramy suszu konopi innych niż włókniste tzw. marihuany – czytamy w komunikacie PK. Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

To kolejne zatrzymania w ramach postępowania Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą marihuany.

Jak przypomniała PK w komunikacie, pierwsze czynności w tym postępowaniu miały miejsce w styczniu 2018 r. Wówczas na terenie woj. śląskiego ujawniono plantację, na której uprawiano 1386 roślin konopi. Na miejscu zabezpieczono również ok. 80 kg marihuany.

Nietrzeźwy zdawał na prawo jazdy. Poprzednie stracił za to samo

42-letni kursant podszedł do egzaminu na prawo jazdy pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zdawał egzamin ponownie po zakończeniu sądowego zakazu...

zobacz więcej

Z kolei w maju 2018 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego ujawniono plantację, na której znajdowało się 2740 roślin konopi, zabezpieczono też ok. 13 kg marihuany. Zatrzymano wówczas trzy osoby - Polaka właściciela budynku, w którym znajdowała się plantacja, oraz dwóch obywateli Wietnamu, którzy zajmowali się pielęgnowaniem konopi.

Kolejną plantację ujawniono w czerwcu 2018 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Było na niej 1139 roślin konopi, zabezpieczono także ok. 50 kg marihuany. Na plantacji zatrzymano Wietnamczyka.

Jak podał dział prasowy PK, na obecnym etapie postępowanie prowadzone jest łącznie przeciwko 10 osobom, w tym 6 obywatelom Polski oraz 4 obywatelom Wietnamu, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej z art. 258 kodeksu karnego.

– Osoby te są również podejrzane o uprawianie konopi innych niż włókniste, (...) a następnie wytwarzania z nich znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany, tj. o przestępstwo art. 53 ust. 2 w związku z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – napisano w komunikacie.

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

źródło:

Zobacz więcej