RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zawierucha w PO. Komorowski walczy z Kopacz o „jedynkę” do PE. „Żadne nie chce ustąpić”

Była premier Ewa Kopacz i były prezydent Bronisław Komorowski chcą zasiąść w ławach PE (fot. prezydent.pl)
Była premier Ewa Kopacz i były prezydent Bronisław Komorowski chcą zasiąść w ławach PE (fot. prezydent.pl)

Były prezydent Bronisław Komorowski i była premier Ewa Kopacz walczą o „jedynkę” na liście wyborczej PO do Parlamentu Europejskiego. Oboje nie chcą ustąpić, a Grzegorz Schetyna, który ma zadecydować o pierwszeństwie jednego z polityków, nie wie, jaką decyzję podjąć – donosi portal Fakt24.

„Rafał Trzaskowski chce 13 grudnia znowu wprowadzić na ulice Warszawy komunizm”

Prezydent Warszawy nie chce po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego uregulować nazw ulic stolicy tak, aby przeprowadzić choćby częściową ich...

zobacz więcej

Według informacji portalu opozycja na czele z PO już od kilku dni zastanawia się nad listami na wybory do Parlamentu Europejskiego. Jak się okazuje, jest to nie lada wyzwaniem, które powoduje spory w partii.

Jak wynika z artykułu, o pierwsze miejsce w Warszawie walczą prominentni politycy Platformy – Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz. Zarówno były prezydent, jak i była premier nie mogą dojść do porozumienia, bo oboje chcą być pierwsi i mieć większe szanse na dostanie się do PE.

Lider PO, który ma rozstrzygnąć o „warszawskiej jedynce”, stanął przed trudnym zadaniem. Jak twierdzi portal, Schetyna bardziej skory jest poprzeć byłego prezydenta, jednak obawia się – jak stwierdzono – że Kopacz w odwecie za stracone miejsce na liście może zacząć „opowiadać w mediach, co dzieje się w Platformie”.

Fakt24 ujawnił też, powołując się na anonimowego polityka Platformy Obywatelskiej, że w wyborach do PE chcą wystartować również: Radosław Sikorski, Dariusz Rosati, Bartosz Arłukowicz, Henryka Bochniarz i Róża Thun.

źródło:
Zobacz więcej