RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Szokujące słowa podczas rozdania Złotych Globów. Zwycięzca podziękował... szatanowi

Christian Bale został nagrodzony za wcielenie się w rolę Dicka Cheneya w filmie „Vice” (fot. Paul Drinkwater/NBCUniversal via Getty Images)
Christian Bale został nagrodzony za wcielenie się w rolę Dicka Cheneya w filmie „Vice” (fot. Paul Drinkwater/NBCUniversal via Getty Images)

Podczas 76. gali rozdania Złotych Globów padły kontrowersyjne słowa. Zdobywca statuetki za rolę w filmie „Vice” – Christian Bale – podziękował szatanowi.

Złote Globy rozdane. Historia lidera Queen i dramat z Meksyku uznane za najlepsze

„Bohemian Rhapsody” został zwycięzcą Złotych Globów w kategorii najlepszy film dramatyczny. W Los Angeles zakończyła się 76. ceremonia wręczenia...

zobacz więcej

Christian Bale został nagrodzony za wcielenie się w rolę Dicka Cheneya w filmie „Vice”. Dziękując za wsparcie podczas kręcenia filmu, aktor podziękował także... szatanowi.

– Dziękuję szatanowi za to, że dał mi inspirację do tego, jak zagrać tę rolę – powiedział ze sceny.

Na słowa aktora zareagowali na Twitterze przedstawiciele Kościoła Szatana. Podkreślili, że dla nich szatan jest symbolem „dumy, wolności i indywidualizmu oraz służy zewnętrznej metaforycznej projekcji naszego największego potencjału”.

Głos w sprawie zabrała również córka Dicka Cheneya. Liz Cheney opublikowała na Twitterze link do artykułu sprzed kilku lat o zatrzymaniu Bale'a za napaść na kobietę i jej córkę. „Do tego pewnie też zainspirował go szatan” – napisała kobieta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej