RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niech żyje Polska! „Niepodległościowy Raj Konny” dla osób z niepełnosprawnością

Była podniosła atmosfera. Uczestnicy w trakcie rajdu rozmawiali o historii Polski, Jej tradycji (fot. Fundacja Dzielna Matka)

Podwarszawska gmina Jabłonna wspólnie z Fundacją „Dzielna Matka” uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, organizując rajd konny dla osób z niepełnosprawnością.

100 lat Niepodległej. Wasze życzenia na urodziny odrodzonej Polski

Dziękujemy za wszystkie życzenia dla Polski przesłane do redakcji portalu tvp.info. Zgodnie z obietnicą publikujemy choć część z nich. Jednak to...

zobacz więcej

Arek, Paweł, Łukasz, Dawid, Aleksandra, Max, Ignacy, Maurycy, Patryk, Krystian, Dawid i Hubert oraz ponad dwudziestu opiekunów i wolontariuszy było bohaterami rajdu konnego zorganizowanego przez Fundację Dzielna Matka i Gminę Jabłonna na cześć 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Była podniosła atmosfera. Uczestnicy rozmawiali o historii Polski, Jej tradycji. Róźne atrakcje m.in. plecenie warkoczy, przypinanie kotylionów sprawiało dużo radości jeźdźcom. Po rajdzie uczestnicy wydarzenia wspólnie biesiadowali przy specjałach polskiej kuchni. Projekt zrealizowano w ramach współpracy Gminy Jabłonna z organizacjami pozarządowymi.

Konie od wieków kojarzą się z Polską. Impreza „Niepodległościowy Raj Konny” miała także na celu wyróżnić dawne i obecne zasługi tych zwierząt. W hipoterapii są niezastąpione.

źródło:
Zobacz więcej