Pogoda pokrzyżowała plany skoczkom. Kwalifikacje w Bischofshofen przełożone

Obfite opady śniegu w rejonie trwają od piątkowego wieczora (fot. PAP/EPA/ANGELIKA WARMUTH)

Z powodu intensywnych opadów śniegu organizatorzy zdecydowali o przełożeniu na niedzielę kwalifikacji do konkursu w austriackim Bischofshofen, który wieńczy 67. Turniej Czterech Skoczni.

Bischofshofen ostatnim przystankiem w walce o zwycięstwo w TCS

Obiekt im. Paula Ausserleitnera w austriackim Bischofshofen to ostatni przystanek narciarzy rywalizujących w Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę...

zobacz więcej

W sobotę dwukrotnie przesuwano sesję treningową, ale ostatecznie skapitulowano. Obfite opady śniegu w rejonie trwają od piątkowego wieczora. W niedzielę mają być mniej intensywne, a z powodu rosnącej temperatury zastąpi je deszcz.

Nowy rozkład na niedzielę zakłada początek sesji treningowej o 13.30. Kwalifikacje ruszą godzinę później, a pierwsza seria konkursowa o 17. Zmagania wyjątkowo nie odbędą się w tradycyjnej dla TCS formule KO, w której skoczkowie rywalizują w parach.

Blisko triumfu w imprezie jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku i aż o 45,5 pkt wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzeci jest Norweg Andreas Stjernen.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch. Triumfator dwóch poprzednich edycji wciąż ma szansę na podium. Od Eisenbichlera dzieli go 19,5 pkt., a od Stjernena – 15,3.

źródło:

Zobacz więcej