Piłkarz-skandalista napisze autobiografię w obroży

Nicklas Bendtner (fot. arch. PAP/Gonzales Photo/Kim Matthai Lelan)

Napastnik norweskiego Rosenborg BK i reprezentacji Danii Nicklas Bendtner, skazany na 50 dni więzienia za pobicie we wrześniu w Kopenhadze taksówkarza, od czwartku musi nosić obrożę monitorującą. Piłkarz zapowiedział, że wykorzysta ten czas na napisanie autobiografii.

Maradona trafił do szpitala. Miał krwotok wewnętrzny

Argentyńska legenda piłki nożnej, Diego Maradona trafił w piątek do szpitala w Olivos na przedmieściach Buenors Aires w związku z krwotokiem...

zobacz więcej

– Wyrok, który zapadł w listopadzie jest dyskusyjny, ponieważ to taksówkarz rozpoczął bójkę, lecz nie będę apelował, aby jak najszybciej powrócić do gry w Rosenborgu, który w mojej całej karierze okazał się najbardziej konkretnym i lojalnym pracodawcą – powiedział Bendtner na antenie kanału norweskiej telewizji TV2.

Wyjaśnił też, że czas noszenia obroży monitorującej i przymusowego przebywania w domu chce poświęcić na przemyślenia oraz napisanie książki: „będzie ona o mojej karierze pełnej wzlotów i upadków, a także wszystkich ekscesach, których byłem autorem lub brałem udział, tak aby wreszcie zakończyć wszystkie plotki i spekulacje na mój temat”.

Dodał, że praca nad książką, we współpracy z jednym z duńskich dziennikarzy, rozpoczęła się już pierwszego dnia odbywania kary w czwartek.

Piłkarz musi do 22 lutego przebywać w swoim mieszkaniu w Kopenhadze, skąd może tylko wychodzić na treningi. Będą się prawdopodobnie odbywały w ośrodku FC Kopenhaga, którego szkoleniowcem jest Norweg Stale Solbakken. Ich szczegółowy plan opracowali trenerzy Rosenborga.

Były napastnik m.in. Arsenalu Londyn (2005-2014), Juventusu Turyn (2012-2013) i Wolfsburga (2014-2016) od marca 2017 roku gra w Rosenborg BK, gdzie przeszedł z Nottingham Forrest. W reprezentacji Danii rozegrał 81 meczów i strzelił 30 bramek.

źródło:

Zobacz więcej