RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar escape roomu w Koszalinie. Znaleziono zwłoki kilku młodych kobiet

Przed godziną 18.00 wybuch pożar tzw. escape roomu w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego. Na miejsce od razu udało się kilka zastępów straży pożarnej i policja. Odnaleziono ciała pięciu kobiet – potwierdziła straż pożarna. Ciężko ranny został jeden mężczyzna; został przewieziony do szpitala. Strażacy opanowali już ogień. Przyczyny pożaru nie są znane. – Na miejscu pracuje trzech prokuratorów – powiedziała portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

Powstanie polsko-czeski zespół śledczy ws. katastrofy w kopalni Stonava

Polscy i czescy prokuratorzy zgodzili się w sprawie powołania wspólnego zespołu śledczego w sprawie katastrofy w kopalni CSM Stonava, gdzie 20...

zobacz więcej

O ofiarach śmiertelnym poinformował rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak. Według jego informacji pięć kobiet nie żyje, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony.

Na miejscu jest policja i straż pożarna. – Potwierdzamy, że w pożarze zginęło pięć osób, prawdopodobnie młodych kobiet – powiedziała portalowi tvp.info podkom. Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej policji. Jak dodała, na miejscu pracują policyjni technicy. Ustalane są przyczyny pożaru. Przesłuchiwani są świadkowie. W tym charakterze przesłuchana zostanie też właścicielka escape roomu.

– Na miejscu jest trzech prokuratorów, którzy przystępują do czynności. Śledztwo poprowadzi Prokuratura Okręgowa pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie – powiedziała portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Ofiarami pożaru w Koszalinie są piętnastoletnie dziewczynki, które uczestniczyły w urodzinach jednej z nich; ich rodzinom została już zapewniona pomoc psychologiczna - powiedział w piątek szef MSWiA Joachim Brudziński.

Brudziński na Twitterze przekazał również wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Jak dodał, polecił Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński ogłosił niedzielę dniem żałoby w tym mieście. Złożył też kondolencje rodzinom ofiar i jak donoszą lokalne media, powołał sztab kryzysowy.

„Druzgocąca tragedia w Koszalinie; pięć radosnych, wchodzących w życie dziewcząt zostało z życia wyrwanych; niech Bóg ma swojej opiece ich rodziców i najbliższych” – napisał prezydent Andrzej Duda.

źródło:
Zobacz więcej