Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zatrzymano sprawców postrzelenia Polki w Berlinie. Policja: Powód był błahy

Wedłyg niemieckich śledczych zatrzymani przyznali się do udziału w postrzeleniu Wiktorii (fot. PAP/EPA/CLEMENS BILAN)

Niemiecka policja ujawniła kolejne szczegóły śledztwa po postrzeleniu 25-letniej Polki na ulicach Berlina. 2 i 3 stycznia aresztowano dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do współudziału w zarzucanych czynów – podaje niemiecki portal dw.pl. Polka prawie dobę walczyła o życie; zmarła w szpitalu.

Polka postrzelona w Berlinie nie żyje. Ponad dobę walczyła o życie

Postrzelona w czwartek w Berlinie Polka zmarła po dwóch dniach walki o życie w szpitalu – poinformował korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz....

zobacz więcej

Wiktoria S. została postrzelona z bliska w głowę 27 grudnia w berlińskiej dzielnicy Neukoelln. Według świadków i lokalnej policji Polka została postrzelona najprawdopodobniej w wyniku kłótni.

Niemiecka policja i prokuratura, które badają sprawę poinformowały w piątek, że w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn; ich narodowość nie została ujawniona.

29-letni „były przyjaciel” Wiktorii i inny 39-latek przyznali się kolejno do sprawstwa i współsprawstwa – podaje dw.pl. Pierwszy już przebywa w areszcie. Wobec drugiego sąd ma zadecydować o środku zapobiegawczym.

W komunikacie podano, że policja odnalazła również broń, z której postrzelono Polkę. – Wstępne ustalenia wskazują na błahy powód zabójstwa – podaje policja.

25-letnia Wiktoria po przewiezieniu jej do szpitala przebyła operację głowy. Jednak po kilkunastu godzinach zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

źródło:
Zobacz więcej