Niszczą szlabany. Policja szuka wandali

Policja z Elbląga pokazuje film i wizerunek mężczyzn, którzy zniszczyli szlabany osiedlowe. Jeden z poszukiwanych szedł ulicą w samo południe i dewastował zapory, na które się natknął.– Prosimy o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają nagrane osoby – mówi portalowi tvp.info kom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu.

Zniszczyli kilka samochodów, strzelając do siebie z wiatrówek. Są zarzuty

– We wtorek rano dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty uszkodzenia aut. Zniszczyli samochody, strzelając do siebie z wiatrówek „dla zabawy” na Targówku....

zobacz więcej

Na filmie zebrano trzy przypadki wandalizmu. Nagrano je przy ul. Słonecznej i Władysława IV w Elblągu.

Na jednym nagraniu widać grupę mężczyzn. Inne uwieczniło mężczyznę, który szedł przez osiedle i niszczył zapory, które mijał.

Kom. Krzysztof Nowacki z KMP w Elblągu wyjaśnia, że tego rodzaju szlabany często padają ofiarą wandali, ponieważ są stosunkowo łatwe do sforsowania. – Zostały tak skonstruowane, by w razie potrzeby, jakiegoś wypadku czy pożaru wóz strażacki lub karetka mogła łatwo je pokonać – mówi nam rzecznik.

– To zwykłe akty wandalizmu – podkreśla i prosi wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn o informację pod nr tel.: 55 230 15 13 lub mailowo: policja@elblag.ol.policja.gov.pl Za zniszczenia wycenione powyżej 500 złotych może grozić nawet do pięciu lat więzienia.

(fot. KMP w Elblągu)

źródło:
Zobacz więcej