RAPORT

Pogarda

Setki turystów uwięzione w Tajlandii z powodu burzy tropikalnej

Najnowsze

Popularne

Setki osób zostały uwiezione na wyspach w Zatoce Tajlandzkiej z powodu burzy tropikalnej Pabuk, która uderzyła w piątek w ten popularny wśród turystów region. Żywioł spowodował wstrzymanie ruchu lotniczego; promy nie wychodziły z portów.

Eksplozja gazu w Magnitogorsku. Rośnie liczba ofiar

W Magnitogorsku ratownicy wydobyli spod gruzów ciała 37 ofiar katastrofy. Poinformowało o tym rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W...

zobacz więcej

Pabuk, pierwsza od 30 lat burza tropikalna, która uderzyła w tę część Tajlandii poza sezonem monsunowym, przybrała na sile w ciągu ostatnich kilku godzin; pora deszczowa zazwyczaj trwa tam od czerwca do listopada. Wiatr osiąga prędkość 75 km na godzinę, a wysokość fal dochodzi do pięciu metrów – informuje AFP, wskazując że burza dotarła do wybrzeża szybciej, niż się spodziewano.

Rybak z prowincji Pattani, niedaleko granicy z Malezją, zginął w piątek nad ranem, wracając do portu z nocnego połowu, gdy kilkumetrowa fala uderzyła w jego łódź. Zaginął również drugi członek załogi.

Pabuk przemieszcza się obecnie w kierunku wysp w Zatoce Tajlandzkiej, w tym zwłaszcza Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao – miejsc bardzo popularnych wśród turystów w okresie noworocznym.

– Wszystkie te wyspy zostaną dotknięte przez żywioł, ponieważ Pabuk ma olbrzymią siłę – przestrzegł dyrektor tajlandzkiego centrum meteorologicznego Phuwieng Prakhammintara.

Katastrofa kolejowa w Danii. Wzrosła liczba ofiar

Do ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowej katastrofy pociągu osobowego na moście łączącym duńskie wyspy Fionia i Zelandia – poinformowała...

zobacz więcej

Z prognoz wynika, że ta burza tropikalna nie powinna jednak przemienić się w tajfun, podczas którego wiatr wieje z prędkością co najmniej 118 km na godz.

W związku ze złą pogodą do soboty zamknięto dwa regionalne lotniska, co spowodowało uwięzienie setek turystów na wyspach. Od 31 grudnia z wysp w Zatoce Tajlandzkiej wyjechało już 30-50 tys. turystów. Oczekuje się, że w roku 2019 Tajlandię odwiedzi rekordowa liczba 40 milionów turystów, z których większość uda się do kurortów na południu kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej