Raport

Epidemia koronawirusa

Zmarł Sławomir Szof, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji

Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny "Postacie XX wieku” (fot. PAP/CAF/Tadeusz Zagoździński)

Zmarł Sławomir Szof, publicysta, sprawozdawca, korespondent i komentator w Polskim Radiu i Telewizji. Miał 85 lat.

Nie żyje Agnieszka Dymecka, wieloletnia prezenterka pogody

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Agnieszka Dymecka, kierownik redakcji Pogody TVP, wcześniej wieloletnia prezenterka pogody. Miała 51 lat.

zobacz więcej

Sławomir Szof ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1953 rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Pierwsze dziennikarskie kroki stawiał jako reporter w „Warszawskim Tygodniku Dźwiękowym”.

Współtworzył wraz z Erazmem Fethke i był pierwszym prezenterem codziennego magazynu informacyjnego „Z kraju i ze świata” oraz audycji „Na warszawskiej fali”. Był jednym z pomysłodawców i prowadzących „Sygnały Dnia”, „Cztery pory roku”, „Lato z radiem”.

Przez wiele lat prowadził autorski cykl historyczny „Postacie XX wieku”.

Sławomir Szof relacjonował w Polskim Radiu inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II. W latach 1984-88 był korespondentem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Obsługiwał wszystkie wizyty papieskie, był sprawozdawcą „na żywo” pierwszej w Polskiej Telewizji transmisji Pasterki z Watykanu. W 1972 r. został nagrodzony Złotym Mikrofonem za „błyskotliwą działalność na polu radiowej informacji społeczno-politycznej”. Sławomir Szof był mężem zmarłej w 2015 r. wybitnej reportażystki radiowej Barbary Grębeckiej.

źródło:
Zobacz więcej