RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rozdawali róże i oferowali wsparcie. Zakonnicy aresztowani w klinice aborcyjnej

Obdarowywanie kobiet różami nie spodobało się pracownikom kliniki aborcyjnej (fot. FB/Catholic Church)
Obdarowywanie kobiet różami nie spodobało się pracownikom kliniki aborcyjnej (fot. FB/Catholic Church)

Czterech franciszkanów zostało aresztowanych w jednej z instytucji aborcyjnych Planned Parenthood w amerykańskim mieście New Jersey. Duchowni rozdawali kobietom róże, oferując im słowo wsparcia. Inicjatywa „Czerwona Róża Ratuje” została rozpoczęta przez środowiska pro-life jesienią 2017 r.

Obrońcy życia aresztowani za odwodzenie kobiet od aborcji

Policja w Waszyngtonie aresztowała czworo obrońców życia – informuje Radio Maryja. Winą aktywistów było wejście do kliniki aborcyjnej i odwodzenie...

zobacz więcej

„Nowe życie, jakkolwiek maleńkie, przynosi obietnicę niepowtarzalnej radości” – wskazano na karteczkach dołączonych do każdej róży, które zakonnicy ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy rozdawali kobietom.

W czasie ich cichego protestu jedna z par, która wypełniała dokumenty na zaplanowaną aborcję, po rozmowie z braćmi opuściła budynek.

– To było dla nas zwycięstwo. Nie wiemy, czy wrócą. Wszystko, co możemy powiedzieć, to to, że bardzo nas to zachęciło. Gdyby nas tam nie było, to dziecko pewnie już by nie żyło – powiedział brat Fidelis Moscinski.

Dla duchownego to kolejne zatrzymanie. Poprzednio był aresztowany m.in. w maju zeszłego roku w klinice aborcyjnej w Waszyngtonie i listopadzie w Santa Fé w stanie Nowy Meksyk.

Po przyjeździe policji bracia oznajmili, że nie mogą odejść, gdyż „niewinne nienarodzone dzieci zaraz umrą, a my postanowiliśmy zostać razem z nimi”.

To nie pierwszy raz, kiedy członkowie tego zgromadzenia opuszczają siedzibę aborcyjnego giganta w policyjnych kajdankach. Akcja „Czerwona Róża Ratuje” od początku miała wsparcie Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy.

W oficjalnym oświadczeniu z października 2017 r. władze potwierdziły, aby: „przy odpowiednich zezwoleniach bracia nie wahali się uczestniczyć w aktach sprzeciwu sumienia wobec działań, które wymierzone są w nienaruszalność ludzkiego życia i niszczą wspólną więź ludzkiej solidarności”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej