RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii”. Charytatywny koncert kolęd na antenie TVP2

Polskie kolędy, a także ta pochodząca z Bliskiego Wschodu, wybrzmią w niedzielę w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas charytatywnego koncertu „Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii”. Dochód z koncertu oraz z prowadzonej zbiórki SMS-owej zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Syrii.

Kempa: Polski rząd pomaga uchodźcom na miejscu i w krajach, do których przybywają

Polski rząd jest przeciwny przymusowym relokacjom. Pomagamy uchodźcom na miejscu i w krajach, do których przybywają – mówiła w piątek minister do...

zobacz więcej

W pierwszej części koncertu soliści Polskiej Opery Królewskiej wraz z zespołem instrumentów dawnych Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki wykonają trzy kolędy w opracowaniu Jacka Urbaniaka. Pierwsza z nich, Uli dalma si Alleluja, pochodzi z Bliskiego Wschodu, a jej wykonanie „stanowi ukłon w stronę syryjskich braci” – podkreśla Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugą część koncertu wypełnią polskie kolędy, m.in. „Gdy się Chrystus rodzi”, „W żłobie leży”, „Bóg się rodzi” – w opracowaniach Jana Maklakiewicza, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kostrzewy. Pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, zespół wokalny oraz orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Gościnnie wystąpi Małgorzata Walewska (mezzosopran).

Koncert będzie transmitowany w TVP2 o godz. 20.05. Aby włączyć się w akcję pomocy, należy przesłać w trakcie koncertu SMS o treści: POLSKAPOMAGA na numer telefonu 72052. Pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przekazane przez Caritas Polska na pomoc poszkodowanym na skutek wojny Syryjczykom.

MKiDN przypomina, że podczas podobnego wydarzenia zorganizowanego w 2018 r. zebrano niemal milion zł na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Caritas Polska i Telewizja Polska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej