RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autostrada A2 z Warszawy do Łodzi będzie poszerzona

Rozbudowę drogi o dodatkowy pas zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Otwarcie ofert w przetargach na projekty poszerzenia autostrady A2 z Warszawy do Łodzi o kolejny pas nastąpi 29 stycznia i 1 lutego.

Północna obwodnica Krakowa zostanie oddana do użytku w 2023 r.

W lipcu 2023 r. powinna zostać ukończona budowa Północnej Obwodnicy Krakowa (POK) w ciągu drogi ekspresowej S52. We wtorek GDDKiA podpisała umowę z...

zobacz więcej

– Między Łodzią a Pruszkowem jest decyzja o przygotowaniu dokumentacji na budowę trzeciego pasa w każdym kierunku. Natomiast między Pruszkowem a Konotopą na budowę czwartego pasa w każdym kierunku. To decyzje, które są i były oczekiwane przez kierowców. One w konsekwencji przyniosą już konkretne rozwiązania – mówił Adamczyk.

Otwarcie ofert w przetargach na projekty poszerzenia autostrady A2 z Warszawy do Łodzi o kolejny pas nastąpi 29 stycznia i 1 lutego - poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski.

– Jeśli chodzi o koncepcję rozbudowy A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią, to przetargi podzielono na dwa odcinki. Otwarcie ofert zaplanowano na 29 stycznia i 1 lutego odpowiednio w oddziale warszawskim i łódzkim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – powiedział Żuchowski.

Dodał, że zgodnie z obecnie obowiązującym harmonogramem poszerzona autostrada powinna zostać oddana do użytku w roku 2024 lub w 2025.

Zgodnie z planem docelowo A2 będzie miała od węzła Konotopa do węzła Pruszków dwie jezdnie po 4 pasy ruchu, natomiast dalszy odcinek – do granicy województwa mazowieckiego – będzie posiadał 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej