RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska drugim najlepszym państwem do inwestowania lub robienia interesów

Ranking opublikował amerykański magazyn biznesowy (fot. Pixabay/geralt)

Polska jest drugim najlepszym państwem do inwestowania lub robienia interesów – wynika z rankingu amerykańskiego magazynu „CEO World Magazine”. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwa państwa z Europy.

Polska stanie się jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w tej części Europy

O wysypie nowych połączeń lotniczych pisze „Rzeczpospolita” i zapowiada, że latem Polska stanie się jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w tej...

zobacz więcej

Ranking na najatrakcyjniejsze miejsce dla inwestorów i biznesmenów w 2018 r. zdominowały kraje azjatyckie. Pierwsze miejsce zajęła Malezja, na trzeciej pozycji uplasowały się Filipiny, a czwarta była Indonezja. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowano jeszcze Singapur, Indie i Tajlandię.

Z państw europejskich – oprócz Polski – w czołówce znalazły się Czechy i Hiszpania. Wielka Brytania zajęła 16. miejsce, Francja – 17., a Niemcy – dopiero 25.

Spośród największych gospodarek świata Stany Zjednoczone uplasowały się na 18. miejscu, Chiny były 24., a Japonia – 32.

W rankingu brano pod uwagę 11 czynników, m.in. poziom korupcji, poziom wolności (osobistej, handlu i walutowej), siłę roboczą, ochronę inwestorów, infrastrukturę, podatki, jakość życia, rozbudowanie biurokracji czy gotowość technologiczną. Wszystkie czynniki miały równą wagę.

źródło:
Zobacz więcej