„Wyznawcy PiS, nie wyborcy”. Skandaliczne słowa dziennikarki TVN24 [WIDEO]

Justyna Pochanke jest gwiazdą stacji TVN24 (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

– Od lat się mówi, że trzon wyborców PiS-u stanowią wyznawcy, a nie wyborcy, a wyznawcom niewiele trzeba tłumaczyć – dowodziła w programie „Fakty po Faktach” w TVN24 dziennikarka tej stacji Justyna Pochanke. W internecie zawrzało.

TVN24 pokazał PESEL i numer dowodu Jarosława Kaczyńskiego

Urząd Ochrony Danych Osobowych interweniuje w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w sprawie transmisji w TVN24, podczas której widzowie mogli...

zobacz więcej

Słowa Pochanke zostały odebrane jako hejterskie, obraźliwe i sugerujące rzekome ograniczenie intelektualne wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Twierdzenia te nie są niczym poparte, natomiast takie piętnowanie jawnie stoi w sprzeczności z zasadami niezależnego dziennikarstwa.

Internauci zwrócili uwagę, że zapowiadając materiał o Adamie Andruszkiewiczu, który został sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, red. Pochanke określiła go jako „ministra z przeszłością", wskazując na jego przeszłość w Młodzieży Wszechpolskiej. Użytkownicy internetu przypomnieli, że gwiazda TVN24 sama „ma przeszłość”. Jej matka, Renata Pochanke, była bowiem jedną z bliskich współpracownic Janiny Chim, skazanej w głośnej aferze FOZZ.

źródło:
Zobacz więcej