RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sylwester w Kolonii spokojny. 250 przestępstw, w tym gwałt i bitwa z policją

Porządku w Kolonii i Leverkusen pilnowało blisko 1,5 tys. policjantów. Trzech z nich zostało rannych (fot. arch. PAP/DPA/Christophe Gateau)
Porządku w Kolonii i Leverkusen pilnowało blisko 1,5 tys. policjantów. Trzech z nich zostało rannych (fot. arch. PAP/DPA/Christophe Gateau)

„Kolonia weszła w nowy rok spokojnie – gwałt na Starym Mieście” – pisze „Kölnischer Rundschau”. Jak precyzuje „Deutsche Welle”, oprócz gwałtu doszło m.in. do 86 uszkodzeń ciała i sporej bitwy z policją w imigranckiej dzielnicy. Trzech funkcjonariuszy zostało rannych.

Merkel wzywa Niemców do większej tolerancji

Kanclerz Angela Merkel w tegorocznym orędziu telewizyjnym wezwała obywateli w Niemczech do większej tolerancji. Podkreśliła potrzebę...

zobacz więcej

– Generalnie do Kolonii wróciła normalność. Bardzo mnie to cieszy – powiedziała cytowana przez media nadburmistrz Kolonii Henriette Reker.

Podczas imprezy noworocznej na kolońskim Starym Mieście doszło do gwałtu na 28-letniej turystce z południa Niemiec. Odnotowano także siedem innych przypadków napastowania seksualnego; ogółem przyjęto 249 zawiadomień o przestępstwach.

Między innymi, jak podaje „Deutsche Welle”, „mimo obecności ponad 1,4 tys. policjantów w centrum Kolonii i pobliskim Leverkusen w sylwestrową noc odnotowano co najmniej 86 przypadków uszkodzenia ciała, cztery przypadki rabunku i 13 nielegalnego posiadania broni”.

Rozgłośnia informuje także o bijatyce, do jakiej doszło w zamieszkałej przez wielu imigrantów dzielnicy Meschenich. „Policjanci, którzy przybyli na miejsce, sami zostali zaatakowani przez agresywnych mężczyzn. Sytuację udało się opanować dopiero po przybyciu posiłków” – informuje „DW”.

Jak podkreśla „Kölnischer Rundschau”, osoby przybywające na plac przed katedrą, gdzie odbywała się miejska impreza, już na Dworcu Głównym mogły dzięki specjalnym plakatom dowiedzieć się, że należy świętować spokojnie.

źródło:
Zobacz więcej