Dworczyk: Jestem przekonany, że w połowie stycznia budżet zostanie uchwalony

– Budżet na 2019 rok jest dobrze przygotowany; jestem przekonany, że w połowie miesiąca zostanie uchwalony – powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

2018 r. to kontynuacja ważnych programów społecznych, ale i nowe rozwiązania

2018 r. to kontynuacja ważnych programów społecznych, ale też nowe rozwiązania – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej....

zobacz więcej

Dworczyk w radiowej „Jedynce” odniósł się do doniesień medialnych dotyczących przyspieszonych wyborów parlamentarnych, które – zdaniem części publicystów – miałyby wynikać z nieprzyjęcia ustawy budżetowej na czas.

– Budżet jest przygotowany dobrze na rok 2019. Jestem przekonany, że w połowie miesiąca zostanie uchwalony – powiedział Dworczyk.

– Mamy do czynienia z taką sytuacją, dosyć typową w polskiej polityce, kiedy pojawia się jakaś niepotwierdzona, żeby nie powiedzieć - wyssana z palca informacja, którą później powielają różni komentatorzy, media, publicyści. My wielokrotnie dementowaliśmy tę informację – dodał.

Dworczyk był pytany, kiedy poznamy listy kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Nie jestem pasjonatem analizującym precyzyjnie i znającym precyzyjnie wszystkie przepisy związane z wyborami do europarlamentu, ale wydaje mi się, że zgodnie z tymi przepisami w marcu muszą być listy tworzone i wydaje mi się, że właśnie wtedy będą zapadały decyzje ws. list – powiedział. Jak zaznaczył, „to są decyzje zarezerwowane dla ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości”.

Morawiecki: Pierwszy raz w historii III RP po listopadzie jest nadwyżka budżetowa

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą zwrócił uwagę, że po listopadzie nadal jest – po raz pierwszy w historii...

zobacz więcej

Dworczyk został zapytany również o to, czy zapadają już decyzje dotyczące programu PiS. – To jest oczywiste, że przed zbliżającymi się wyborami będziemy chcieli przedstawić nowy program Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o tym zarówno nasz lider Jarosław Kaczyński na ostatniej konwencji partii, jak i premier Morawiecki zapowiadał, że na przełomie stycznia i lutego te propozycje programowe będziemy komunikować – odpowiedział.

– Oczywiście, że trwają w tej chwili różnego rodzaju prace i analizy i będziemy je prezentować – myślę, że będzie to robił pan premier i przedstawiciele kierownictwa naszej formacji politycznej – powiedział.

Wskazał, że przygotowanie nowego programu „bierze się z ewaluacji dotychczasowych działań”. Zapewnił, że większość najważniejszych deklaracji Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku została zrealizowana – czy program 500 plus, czy obniżenie wieku emerytalnego, bezpłatne leki dla seniorów, a także „szereg innych, ważnych rozwiązań”. – Teraz jest czas na podsumowania i przygotowywanie oraz prezentację nowego programu – dodał.

źródło:

Zobacz więcej