Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Prezes TVP: Rozbiliśmy bank oglądalności. Polacy chcą być razem w Zakopanem

– Mamy rodzaj nowej świeckiej tradycji. Ten sylwester rozbił bank oglądalności – powiedział prezes TVP Jacek Kurski po sylwestrowej zabawie w Zakopanem. – Zanim zostałem prezesem TVP przez siedem lat z rzędu TVP przegrywała sylwestra, a teraz od 3 lat wygrywa dlatego, że potwierdziło się, że trzeba zbudować nowy format sylwestra narodowego. Polacy chcą być razem w Zakopanem – mówił.

Sylwester Marzeń znokautował konkurencję

Niemal 70 tys. osób obejrzało Sylwestra Marzeń w Równi Krupowej w Zakopanem – wynika z danych Policji. W TVP2 występy Alvaro Solera, Zenka...

zobacz więcej

Sylwester Marzeń w Zakopanem okazał się hitem niemal na każdej płaszczyźnie – na miejscu bawiło się kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w internecie śledziło go setki tysięcy użytkowników, a przed telewizorami miliony widzów.

Prezes TVP Jacek Kurski, dziękując organizatorom i widzom za tę wyjątkową imprezę zaznaczył, że odkąd narodowy sylwester organizowany jest u podnóża Tatr, nastała nowa, „świecka tradycja”. – Ten sylwester rozbił bank oglądalności – zaznaczał. – Zanim zostałem prezesem TVP przez siedem lat z rzędu Telewizja Polska przegrywała sylwestra, a teraz od 3 lat wygrywa. Potwierdziło się, że trzeba budować nowy format sylwestra narodowego – mówił.

Jak zaznaczał, „wielkie podziękowania należą się widzom TVP”. – Za to, że byli w tę sylwestrową noc z TVP i dali jej rekordowe, historyczne zwycięstwo oglądalności. 6,5 miliona Polaków średnio oglądało Sylwestra Marzeń z „dwójką”. Rekord został pobity. Z całego serca dziękuję Polakom, że byli z nami – mówił prezes TVP.

– O godz. 20 włączyliśmy mierniki pokazujące oglądalność. Do 20.05 już było pozamiatane. Mieliśmy 6,5 mln widzów po paru minutach, co nie byłoby możliwe bez promocji w różnych mediach – przyznał Kurski.

Prezes TVP zachwalał również artystów i utwory wykonywane w Zakopanem tej nocy. – Muzyka wszystkich gatunków, dla wszystkich pokoleń. Od najmłodszych, jak Roksana Węgiel po Albano – mówił. – Powitaliśmy Nowy Rok w sposób wymarzony – stwierdził.

Obecny na konferencji prasowej burmistrz Zakopanego Leszek Dorula dziękował za współpracę z TVP i zapewniał o jej kontynuowaniu. Jak dodał, sylwester pod Giewontem był nadzwyczaj bezpieczny.

źródło:
Zobacz więcej