RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Merkel wzywa Niemców do większej tolerancji

Kanclerz Niemiec w orędziu noworocznym podkreśliła potrzebę zwiększenia niemieckiej roli w globalnej polityce (fot. REUTERS/John Macdougall)
Kanclerz Niemiec w orędziu noworocznym podkreśliła potrzebę zwiększenia niemieckiej roli w globalnej polityce (fot. REUTERS/John Macdougall)

Kanclerz Angela Merkel w tegorocznym orędziu telewizyjnym wezwała obywateli w Niemczech do większej tolerancji. Podkreśliła potrzebę międzynarodowej współpracy i zwiększenia niemieckiej roli w globalnej polityce.

Niemcy: Gdyby media były rzetelne, rządu Merkel dawno by nie było

„Zdrajczyni narodu” i „Merkel musi odejść” – to okrzyki, jakie wznosili protestujący przeciw polityce niemieckiej kanclerz mieszkańcy Chemnitz...

zobacz więcej

Merkel w orędziu odniosła się do migracji, zmian klimatycznych oraz do polityki międzynarodowej.

– Poradzimy sobie z wyzwaniami naszych czasów tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się razem i współpracować z innymi, ponad granicami – powiedziała kanclerz, zaznaczając, że potrzebna jest do tego tolerancja.

Merkel dodała, że Niemcy zasiadając od 1 stycznia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ będą prowadziły kampanię na rzecz ochrony klimatu oraz będą wspierały walkę z terroryzmem. Berlin będzie również wspierał wszelkie działania, które mogą uporządkować globalną migrację.

Kanclerz Niemiec samokrytycznie przyznała, że w minionym roku obywatele mieli prawo krytykować rząd federalny, który miał trudne chwile.

Merkel zapewniła, że Niemcom zależy na tym, aby Unia Europejska była coraz silniejsza. Ponadto Berlin chce utrzymać bliskie partnerstwo z odchodzącą z Unii Europejskiej Wielką Brytanią.

źródło:
Zobacz więcej