WOT upraszcza procedury rekrutacyjne

Wojska Obrony Terytorialnej są tworzone od dwóch lat (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Osoby zainteresowane służbą w nowej formacji mogą składać wnioski o przyjęcie przez internet. Aby skorzystać z tej możliwości, należy założyć profil zaufany ePUAP – mówi rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej pułkownik Marek Pietrzak.

„Ferie z WOT”. Podczas zimowiska będzie można odbyć podstawowe szkolenie wojskowe

W styczniu ruszy organizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej projekt „Ferie z WOT”. W trakcie zimowej przerwy w nauce uczniowie i studenci będą...

zobacz więcej

Dzięki wykorzystaniu portalu ePUAP osoby zainteresowane służbą w WOT mogą wysłać nie wychodząc z domu dokument do WKU wraz z potrzebnymi załącznikami.

Złożenie dokumentów przez profil zaufany zwalnia ochotników z wizyty w terenowej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, kandydat zostanie wezwany na rozmowę kwalifikacyjną, a potem do jednostki, w której chciałby służyć jako żołnierz obrony terytorialnej.

Na koniec roku formacja liczy ponad 17 tys. żołnierzy, z czego niespełna 3 tys. to żołnierze zawodowi. Wojska Obrony Terytorialnej są tworzone od dwóch lat. Według zapowiedzi kierownictwa resortu obrony na koniec przyszłego roku formacja ma liczyć ponad 50 tys. mundurowych.

źródło:
Zobacz więcej