RAPORT

Kampania 2020

Sylwester w rytmie muzyki rozrywkowej czy klasycznej? Widzowie TVP mają wybór

Sylwester z Telewizją Polską to nie tylko impreza w Zakopanem. Widzowie TVP oprócz „Sylwestra Marzeń z Dwójką”, będą mogli wybrać uroczysty wieczór w Filharmonii Narodowej z udziałem Orkiestry Filharmonii Narodowej. Transmisję przeprowadzi TVP Kultura.

Zenek Martyniuk: Sylwester Marzeń zawsze jest magiczny

Zagramy największe przeboje, które wiemy, że są sprawdzone. Gramy je wielokrotnie na koncertach i wiemy, że przy tych piosenkach fani bawią się...

zobacz więcej

W stolicy polskich Tatr wystąpią wykonawcy muzyki popularnej i disco-polo, tacy jak Zenek Martyniuk, Sławomir i Kajra, Roksana Węgiel, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Natalia Schroeder, Golec uOrkiestra, Sylwia Grzeszczak, Weekend, Boys.

Na scenie na Równi Krupowej pojawią się też zagraniczne gwiazdy: Alvaro Soler, Ricchi e Poveri, duet Al Bano i Romina Power, Thomas Anders z zespołu Modern Talking i grupa Shanguy.

Sylwester w Filharmonii Narodowej to z kolei propozycja dla osób lubiących muzykę klasyczną. Widzowie koncertu przeniosą się do cesarskiego Wiednia i czasów jego największej świetności, gdy bawiono się przy muzyce Straussów. W programie koncertu znajdą się walce i polki Johanna Straussa oraz sceny z operetek „Noc w Wenecji” i „Zemsta nietoperza”.

Wykonawcy: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Chór Filharmonii Narodowej, Jacek Kaspszyk – dyrygent, Magdalena Molendowska – sopran, Sylwia Olszyńska – sopran, Inga Poškutè-Królak – sopran, Anna Bernacka – mezzosopran, Sławomir Naborczyk – tenor, Mateusz Zajdel – tenor, Arkadiusz Anyszka – baryton, Szymon Mechliński – baryton, Damian Wilma – baryton, Bartosz Michałowski – dyrektor chóru.

Transmisja sylwestra w TVP 2 rozpocznie się o godz. 19.55, a w TVP Kultura – o godz. 20.00.

źródło:
Zobacz więcej