RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Lewandowski nie wyklucza gry w Bayernie do końca kariery

W pełni utożsamiam się z Bayernem Monachium – zapewnia „Lewy” (fot. REUTERS/Michaela Rehle)
W pełni utożsamiam się z Bayernem Monachium – zapewnia „Lewy” (fot. REUTERS/Michaela Rehle)

– W pełni utożsamiam się z Bayernem– powiedział niemieckiemu dziennikowi „Sport Bild” Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski, a jednocześnie napastnik monachijskiego klubu nie wykluczył gry w bawarskiej drużynie do końca swojej kariery.

Nie tak miało być… Bardzo smutny rok polskiej piłki

Kibice siatkówki, żużla czy skoków narciarskich do dziś nie rozumieją, dlaczego piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce. „Przecież nic...

zobacz więcej

– Zmiany już nie zaprzątają mi głowy. Przyznaję: latem były inne sprawy i problemy, ale już się skończyły – powiedział Lewandowski w rozmowie ze „Sport Bild”. Latem polski napastnik toczył swoistą batalię z władzami bawarskiego klubu o możliwość odejścia.

Przez wiele miesięcy mówiło się wówczas o jego przejściu do Realu Madryt. Później w spekulacjach pojawiły się takie kluby jak Paris Saint-Germain, Chelsea Londyn czy Manchester United. Jednak najważniejsze osoby w Bayernie zgodnie odpowiadały, że „Lewy” nie jest na sprzedaż.

Napastnik był w Niemczech krytykowany za sposób, w jaki dążył do odejścia z klubu. Teraz zadeklarował grę w Bayernie nawet do końca kariery.

– Jedną z możliwości jest zakończenie kariery w Bayernie. Jest całkiem możliwe, że zostanę w tym klubie na długi czas. W pełni utożsamiam się z Bayernem Monachium – zapewnił.

Zdaniem Lewandowskiego klub, który obecnie zajmuje drugie miejsce w lidze i do prowadzącej Borussii Dortmund, w której gra Łukasz Piszczek, traci sześć oczek, powinien się postarać o nowych zawodników.

– Myślę, że pomoże nam, jeśli przyjdzie do zespołu jeden lub dwóch graczy z najwyższego poziomu – ocenił napastnik, który w rozgrywkach 2018/2019 Bundesligi strzelił 10 goli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej