RAPORT

Tusk kontra Tusk

Rosja: Wybuch gazu zniszczył 9-piętrowy budynek w Magnitogorsku

Zniszczeniu uległo 48 mieszkań (fot. TASS\TASS via Getty Images)
Zniszczeniu uległo 48 mieszkań (fot. TASS\TASS via Getty Images)

W Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim doszło w poniedziałek do wybuchu gazu, który spowodował zawalenie się klatki schodowej w 9-piętrowym budynku. Liczba śmiertelnych ofiar wzrosła do siedmiu, jest wielu rannych, Ponad 40 osób uznaje się za zaginione. Zniszczeniu uległo 48 mieszkań.

Wybuch metanu w kopalni Stonava. Zginęło dwunastu Polaków i jeden Czech [RELACJA]

Do 13 wzrosła liczba ofiar wybuchu metanu w kopalni Stonava w pobliżu czeskiej Karwiny – podało w piątek nad ranem kierownictwo kopalni. Wśród...

zobacz więcej

W wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby, w tym jedno dziecko. Spod gruzów budynku udało się wydobyć kilkanaście osób. Pod zwałami betonu wciąż mogą znajdować się żywi ludzie. Na miejscu wypadku działa kilkuset ratowników.

Wielorodzinny blok mieszkalny, który ucierpiał w wyniku wybuchu, był wybudowany w 1973 r. Znajduje się przy ulicy Karola Marksa. Eksplozja pozbawiła dachu nad głową co najmniej 110 osób.

Temperatura w Magnitogorsku wynosi obecnie -18 st. C.

Prezydent Rosji Władimir Putin został poinformowany o katastrofie – pisze agencja TASS. Z jego polecenia na miejsce katastrofy ma udać się szef resortu obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych Jewgienij Ziniczew. Putin polecił też kierownictwu ministerstwa zdrowia okazanie wszelkiej pomocy osobom, które ucierpiały z powodu eksplozji. Ministerstwo obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych skierowało na miejsce katastrofy specjalistyczny zespół ratowników i pomoc materialną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej