Papież: Rodzina to skarb, trzeba jej zawsze strzec i bronić

„Jeśli macie problemy w rodzinie, pomyślcie o dobrych stronach osoby, z którą je macie i zachwycajcie się tym” (fot. shutterstock.com)

Papież Franciszek modlił się w niedzielę z wiernymi za wszystkie rodziny świata, zwłaszcza za te, w których – jak mówił podczas spotkania w Watykanie – „z różnych powodów brakuje pokoju i zgody”. – Rodzina to skarb, trzeba jej zawsze strzec i bronić – powiedział.

Papież Franciszek odwiedził Benedykta XVI. Były życzenia i prezent

Papież Franciszek odwiedził w piątek wieczorem swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, mieszkającego w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach...

zobacz więcej

Przemawiając w południe do wiernych przed modlitwą Anioł Pański Franciszek nawiązał do obchodzonej w niedzielę uroczystości Świętej Rodziny i wskazał na potrzebę uzdrowienia relacji międzyludzkich i „otwartych ran w środowisku rodzinnym”. Aby to było możliwe, dodał, konieczne jest otwarcie wobec innych i rozumienie ich argumentów.

– Kiedy w rodzinach są problemy, za pewnik uznajemy to, że mamy rację i zamykamy drzwi przed innymi. Tymczasem trzeba pomyśleć: co takiego dobrego jest w tej drugiej osobie? Trzeba zachwycić się tym, co ma dobrego, bo to pomaga jedności rodziny – wskazywał papież.

Radził: „Jeśli macie problemy w rodzinie, pomyślcie o dobrych stronach osoby, z którą je macie i zachwycajcie się tym. To pomoże uleczyć rany”.

W czasie spotkania z wiernymi papież zachęcił do modlitwy za wszystkich, którzy w Demokratycznej Republice Konga cierpią z powodu przemocy i eboli. – Pragnę, aby wszyscy zaangażowali się na rzecz utrzymania pokojowego klimatu, który umożliwi regularny i pokojowy przebieg wyborów – oświadczył Franciszek nawiązując do niedzielnych wyborów prezydenckich w tym kraju.

Papież życzył wszystkim spokojnego zakończenia roku. Żegnając się z wiernymi pozdrowił szczególnie dwie grupy zakonnic obecnych na placu Świętego Piotra; z flagami hiszpańską i polską.

źródło:

Zobacz więcej