Kradzież tablic rejestracyjnych. Ogromne problemy, co robić?

Jeśli zapomnimy o zgłoszeniu ich zaginięcia, złodziej może użyć ich np. do okradania z paliwa stacji benzynowych (fot. Pixabay/TheDigitalWay)

Złodzieje samochodowych tablic rejestracyjnych najczęściej używają ich do „darmowego” tankowania. Na okradanych stacjach benzynowych w monitoringu pozostają nasze numery i ogromne nieprzyjemności. Niestety, zjawisko cały czas stanowi ogromny problem. Trzeba działać natychmiast.

Sukces polskiego żagla w kosmosie. Zadba o czystość na orbicie

PW-Sat2 – polski sztuczny satelita, zaprojektowany i zbudowany przez członków Studenckiego Koła Astronautycznego przy Politechnice Warszawskiej 29...

zobacz więcej

Policjanci z VI Komendy Rejonowej Policji w Warszawie doradzają, jak się zachować w sytuacji kiedy zobaczymy brak rejestracji w naszym aucie – informuje portal targowek.info.

Musimy szybko ustalić, czy je zgubiliśmy, czy ukradli nam „blachy”. W obydwu przypadkach najlepiej poinformować natychmiast Policję, a szybka interwencja funkcjonariuszy może oszczędzić nam wielu nieprzyjemności. Jeśli zapomnimy o zgłoszeniu ich zaginięcia, złodziej może je użyć np. do okradania z paliwa stacji benzynowych.

Funkcjonariusze wręczą pisemne potwierdzenie złożenia zawiadomienia o kradzieży i podejmą niezbędne czynności, by wyjaśnić jej okoliczności.

Jeśli jesteśmy na 100 proc. pewni, że je tylko zgubiliśmy, to wystarczy zgłosić się do Wydziału Komunikacji, w którym zarejestrowaliśmy samochód. Po złożeniu odpowiednich dokumentów w urzędzie, będziemy mogli wystąpić z wnioskiem o wydanie nowych tablic rejestracyjnych lub ich duplikatów z dotychczasowymi numerami.

źródło:
Zobacz więcej