RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dziecko połknęło amfetaminę. Ojciec usłyszał wyrok

16-miesięczne dziecko sięgnęło po „jajko z niespodzianką” (fot. pixabay/FeeLoona)
16-miesięczne dziecko sięgnęło po „jajko z niespodzianką” (fot. pixabay/FeeLoona)

Ojciec dziecka, które połknęło narkotyki znalezione w zabawce trafi na rok do więzienia – zdecydował sąd w Szczecinku. Mężczyzna środki odurzające przechowywał w pudełku po jajku niespodziance.

14-latka w krytycznym stanie. Zatruła się narkotykami

Lekarze walczą o życie 14-latki z Poznania, która prawdopodobnie zatruła się narkotykami. Nie wiadomo, skąd dziewczyna miała środki psychoaktywne....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku. Folię z białym proszkiem w ustach dziecka zauważyła matka dziewczynki, która wezwała pogotowie. Dziecko miało wtedy 16 miesięcy i połknęło amfetaminę, którą ojciec trzymał w pudełku po słodyczach.

Prokuratura postawiła Maciejowi K. dwa zarzuty: nieumyślnego narażenia na utratę życia lub zdrowia osoby, nad którą ciąży na nim obowiązek opieki i zarzut związany z posiadaniem narkotyków.

Maciej K. od początku nie przyznawał się do winy. Rodzina mieszkała wówczas w wynajmowanym mieszkaniu, a ojciec dziecka tłumaczył, że narkotyki należały do poprzedniego lokatora.

Wyrok nie jest prawomocny, a obrona zapowiedziała apelację. Ojciec wróci jednak do więzienia, bo odbywa karę za inne przestępstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej