RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Centrum Wiesenthala opublikowało ranking antysemitów. Wśród „wyróżnionych” znany muzyk

Muzyk znany jest ze swoich antyizraelskich poglądów (fot. REUTERS/Mario Anzuoni)

Centrum Szymona Wiesenthala opublikowało ranking antysemitów 2018 r. Na dziesiątym miejscu znalazł się tam Roger Waters, wokalista nieistniejącego już zespołu Pink Floyd. W sierpniu muzyk wzbudził entuzjazm „opozycji totalnej”, nazywając Jarosława Kaczyńskiego „neofaszystą”.

Zaskakujący apel na koncercie w Meksyku: „Stawiajcie opór Kaczyńskiemu”

„Stawiajcie opór Kaczyńskiemu w Polsce” – takie hasło pojawiło się na telebimie podczas koncertu Rogera Watersa w Meksyku. Muzyk wsławił się już...

zobacz więcej

Muzyk znany jest ze swoich antyizraelskich poglądów. Wielokrotnie nawoływał do bojkotu państwa Izrael. W trakcie jednego z jego koncertów nad sceną unosił się czarny balon w kształcie świni, z namalowaną gwiazdą Dawida i swastyką.

Podczas występu Watersa w Gdańsku w sierpniu br. muzyk założył koszulkę z napisem „konstytucja”. Na telebimie, który był umieszczony na scenie, wyświetlano wtedy hasła wznoszone przez środowiska antyrządowe. Pojawiła się również lista polityków, których Waters uważa za „neofaszystów”. Znaleźli się na niej m.in. Donald Trump, Viktor Orban, Marine Le Pen i Jarosław Kaczyński. Z kolei podczas listopadowego koncertu w Meksyku na telebimie pojawiło się hasło: „Stawiajcie opór Kaczyńskiemu w Polsce”.

Jak zauważa dziennikarz Cezary Gmyz, na liście opublikowanej przez Centrum Wiesenthala nie znalazł się żaden Polak. Obok Watersa widnieją tam m.in. nazwiska zamachowca z Pittsburgha (w październiku zabił 11 Żydów) i lidera brytyjskiej Partii Pracy.

źródło:
Zobacz więcej