Policja szuka sprawców napadu na kościół. Raniono pięciu zakonników

Austriacka policja szuka sprawców wczorajszego napadu na jeden z kościołów w Wiedniu. W wyniku ataku rannych zostało pięciu zakonników. Policja podejrzewa, że motywem napaści mógł być rabunek.

Atak na kościół w Wiedniu. Dwaj sprawcy obrabowali zakonników

Od 8 do 15 osób mogło zostać rannych w ataku na kościół w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf - podały austriackie media. Napastnicy mieli zaatakować...

zobacz więcej

Napastników, którzy zaatakowali kościół w dzielnicy Floridsdorf, miało być dwóch. Wobec zakonników użyli tępych narzędzi, a jeden z nich miał mówić z obcym akcentem. Pięciu rannych zakonników jest w szpitalu. Najstarszy spośród duchownych jest w ciężkim stanie z ranami głowy. Wszyscy byli przetrzymywani przez sprawców przez ponad trzy godziny.

Kościół został zamknięty, a policja szuka napastników. – Dokładne motywy sprawców nie są znane, ale prawdopodobnie możemy wykluczyć akt terroru. W grę wchodzi szeroki zakres motywów od napadu rabunkowego po akt agresji lub zemsty – mówił rzecznik wiedeńskiej policji Harald Soros. Wcześniej policja informowała, że napastnicy mieli domagać się wydania kosztowności.

Kościół, w którym dokonano napadu, to świątynia Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Zajmują się oni edukacją młodzieży.

źródło:
Zobacz więcej