RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe dokumenty ABW w aferze Amber Gold

Pracownik Sądu Rejonowego wwozi na rozprawę akta sprawy szefa Amber Gold (fot. arch. PAP/Adam Warżawa)

– Mogę potwierdzić, że wpłynęły nowe dokumenty od ABW. Są to dokumenty niejawne. Mogę dodać, że w najbliższy poniedziałek planuje zapoznać się z nimi. (…) To pokazuje, że do nas jako komisji Amber Gold cały czas docierają nowe informacje – powiedział w telewizji internetowej wPolsce członek komisji śledczej ds. Amber Gold poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski.

Wysoki rangą niemiecki policjant proponował seks 13-latce. Jest wyrok sądu

Wrocławski sąd zadecydował o losie niemieckiego policjanta, oskarżonego o próbę uwiedzenia małoletniej. Mike Alois S. usłyszał wyrok sześciu...

zobacz więcej

Sejmowa komisja śledcza ds. zbadania afery Amber Gold miała otrzymać dokumenty od śledczych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które dotyczyć mają przestępczości zorganizowanej w Gdańsku – informuje portal wPolityce.pl.

Poseł PiS Jarosław Krajewski, który zasiada w komisji, potwierdził fakt ich wpłynięcia, lecz stwierdził, że są one niejawne.

Spółka Amber Gold powstała na początku 2009 r. Miała inwestować w złoto i inne kruszce. Klientów kusiła wysokim oprocentowaniem inwestycji. W połowie 2011 r. spółka przejęła większościowe udziały w liniach lotniczych Jet Air, następnie w niemieckich OLT Germany, a pod koniec 2011 r. w liniach Yes Airways. Powstała wtedy marka OLT Express.

Linie OLT Express upadłość ogłosiły pod koniec lipca 2012 r. Z kolei Amber Gold ogłosiła likwidację 13 sierpnia 2012 r., a tysiącom klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy i odsetek od nich. Według ustaleń, w latach 2009-2012 w ramach tzw. piramidy finansowej firma oszukała niemal 19 tys. klientów, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 mln zł.

źródło:
Zobacz więcej