RAPORT

Kampania 2020

Chłopcu nie spodobały się gwiazdkowe prezenty. Wezwał policję

Funkcjonariusze policji podkreślają, że często zdarzają im się sytuacje, gdy ktoś dzwoni w zupełnie błahej sprawie (fot. PAP/EPA/WAEL HAMZEH)

9-latek z Niemiec nie był zadowolony z gwiazdkowych prezentów, ponieważ nie odpowiadały one tym, o które prosił. Postanowił więc wezwać policję. Funkcjonariusze po zapoznaniu się ze sprawą stwierdzili, że dziecko ma rację.

Finał Szlachetnej Paczki – prezenty dla prawie 17 tys. rodzin

W sobotę rozpoczął się finał Szlachetnej Paczki – samochody z prezentami wyjechały do tysięcy potrzebujących rodzin. Prezenty po całej Polsce...

zobacz więcej

9-letni chłopiec z Zetel w północnych Niemczech pierwszego dnia świąt zadzwonił na policję. Był bardzo niezadowolony z prezentów, jakie dostał.

Rzecznik policji poinformował, że pod wskazany adres zostali wysłani funkcjonariusze. Na miejscu przystąpili do czynności służbowych. Porównali prezenty, o które prosił chłopiec, z tymi, które otrzymał. Stwierdzili duże rozbieżności. Ostatecznie udało im się załagodzić całą sprawę.

Funkcjonariusze policji podkreślają, że często zdarzają im się sytuacje, gdy ktoś dzwoni w zupełnie błahej sprawie.

Jeżeli dzwoniącemu uda się połączyć z posterunkiem, policja ma obowiązek zareagować w każdej sytuacji.

Niedawno w Hamburgu pewna kobieta wezwała policję, ponieważ jej 3-letnie dziecko kłóciło się z innym dzieckiem o rowerek. Do sporu doszło w jednym z przedszkoli. Dzieci były bardzo zdenerwowane, krzyczały i drapały się, a ich matki nie były w stanie ich rozdzielić.

Zdarzają się również sytuacje, że policja wzywana jest przez rodziców do dzieci, które nie chcą położyć się spać.

źródło:
Zobacz więcej