Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Akcja poszukiwawcza w Gorcach. Odnaleziono 33-latka, który nie wrócił z pasterki góralskiej

Widok na Turbacz (fot. Wikimedia Commons)

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR odnaleźli poszukiwanego od wczesnych godzin porannych 33-latka. Mężczyzna w nocy odłączył się od grupy znajomych w rejonie szczytu Turbacza (1310 m), najwyższego szczytu Gorców.

Awaria wyciągu w Szczyrku. GOPR ściągnął ludzi z zepsutej kolejki linowej

​Awaria wyciągu w Szczyrku. Na krzesełkach może być około 30 osób. Na miejscu jest GOPR i straż pożarna – podaje portal rmf24.pl.

zobacz więcej

Mężczyzna uczestniczył w tradycyjnej pasterce góralskiej, która corocznie organizowana jest w schronisku PTTK pod Turbaczem. Po zakończeniu uroczystości, podczas schodzenia w kierunku Nowego Targu, odłączył się od znajomych i nie dotarł do miejsca zamieszkania.

Poszukiwany odnaleziony został w głębokim jarze około kilkaset metrów od szlaku. Jest przytomny, ale po nocy spędzonej na mrozie mocno wychłodzony.

Trwa obecnie udzielanie mu pomocy medycznej, a w rejon odnalezienia kierowani są kolejny ratownicy, którzy pomogą w jego transporcie w dolinę.

Z uwagi na warunki pogodowe prawdopodobnie nie będzie możliwe wykorzystanie do transportu śmigłowca, a ratowników czeka trudny transport poszkodowanego w głębokim śniegu i gęstym lesie. Mężczyzna będzie transportowany w dolinę w noszach, a następnie skuterem śnieżnym.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

źródło:
Zobacz więcej