RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wiceminister sprawiedliwości: Timmermans ma fobię na punkcie Polski

„Ten, z tego kraju, gdzie Trybunału Konstytucyjnego nie ma, a on nam mówi, jak nasz trybunał ma funkcjonować”  (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
„Ten, z tego kraju, gdzie Trybunału Konstytucyjnego nie ma, a on nam mówi, jak nasz trybunał ma funkcjonować” (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

– Jeden z komisarzy ma pewną fobię na punkcie Polski, wypowiada różnego rodzaju rzeczy, zupełnie niepotrzebnie – powiedział o Fransie Timmermansie wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Timmermans przedstawił komisarzom sytuację w sprawie praworządności w Polsce

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformował komisarzy o sytuacji w Polsce w kontekście reform sądownictwa. Na ostatnim posiedzeniu...

zobacz więcej

– Nie wiem, czy to jest konflikt, czy to można tak nazwać. Jeden z komisarzy ma pewną fobię na punkcie Polski, wypowiada różnego rodzaju rzeczy, zupełnie niepotrzebnie. Ten, z tego kraju, gdzie Trybunału Konstytucyjnego nie ma, a on nam mówi, jak nasz trybunał ma funkcjonować. Pan Frans Timmermans – stwierdził Wójcik, mówiąc o wiceprzewodniczącym KE.

– W ogóle dzisiaj nie powinno być dyskusji na ten temat, bo nie ma przedmiotu sporu. Co by pan chciał, żeby jeszcze było wykonane? Dlaczego niby? Będziemy reformowali wymiar sprawiedliwości, tak jak reformujemy – dodawał wiceminister, odnosząc się do zarzutów Komisji Europejskiej wobec reform polskiego sądownictwa.

W środę Timmermans informował komisarzy o sytuacji w Polsce w kontekście reform sądownictwa. Na ostatnim posiedzeniu Komisji w tym roku wiceszef KE mówił o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, która jest zgodna z orzeczeniem unijnego Trybunału Sprawiedliwości i w pełni odpowiada na zarzuty Komisji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej