Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Niemcy: Trwają poszukiwania czterech potencjalnych terrorystów islamskich

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer powiedział w piątek, że zagrożenie zamachami na terytorium RFN pozostaje wysokie. Przestrzegł jednak przed paniką (fot. arch. PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Policja niemiecka poszukuje czterech osób podejrzewanych o przygotowywanie zamachu na lotnisku w Stuttgarcie. Służby przeszukały w piątek kilka mieszkań. Dzień wcześniej w 14 największych portach lotniczych RFN ogłoszono alarm ze względów bezpieczeństwa.

Meczet w Berlinie przeszukiwany. Podejrzenie finansowania terroryzmu

Berlińska policja od wczesnych godzin rannych prowadzi we wtorek przeszukania na terenie jednego z meczetów i w innych obiektach w stolicy Niemiec...

zobacz więcej

Prokuratura w Stuttgarcie prowadzi śledztwo przeciwko czterem zidentyfikowanym osobom, które obserwowały w czwartek lotnisko w Stuttgarcie. Jak wnioskują śledczy z nagrań monitoringu w porcie lotniczym, interesował je głównie przebieg kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Policja przeszukała dotychczas kilka nieruchomości w Badenii-Wirtembergii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Śledczy wychodzą z założenia, że poszukiwane osoby przygotowywały zamach terrorystyczny. Minister spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii Thomas Strobl potwierdził, że poszukiwani mają związki ze środowiskiem radykalnych muzułmanów w Niemczech. Jeden z nich – Marokańczyk z pochodzenia – znajduje się na policyjnej liście stwarzających zagrożenie islamistów.

Marokańczyk i jego syn zostali zauważeni tydzień wcześniej również na lotnisku Charles'a de Gaulle'a w Paryżu, gdzie z samochodu dostawczego na numerach rejestracyjnych z Akwizgranu robili zdjęcia budynku.

Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer powiedział w piątek, że zagrożenie zamachami na terytorium RFN pozostaje wysokie. Przestrzegł jednak przed paniką.
– Czujność to najlepszy środek prewencyjny – uznał polityk cytowany przez agencję dpa. Zapewnił, że służby na wszystkich lotniskach są w stanie podwyższonej gotowości.

Policja Federalna (Bundespolizei) ogłosiła w czwartek alarm na terenie 14 chronionych przez siebie portów lotniczych, w tym w Berlinie, Monachium, Hamburgu i Frankfurcie.

źródło:

Zobacz więcej