RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Komisja weryfikacyjna ukarała Roberta N. grzywną 10 tys. zł za niestawiennictwo

Na piątkowej rozprawie nie stawił się Robert N., który w czwartek 20 grudnia przekazał komisji zwolnienie lekarskie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Na piątkowej rozprawie nie stawił się Robert N., który w czwartek 20 grudnia przekazał komisji zwolnienie lekarskie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Komisja weryfikacyjna ukarała Roberta N. grzywną w wysokości 10 tys. zł za nieusprawiedliwione niestawiennictwo na piątkowej rozprawie. Przewodniczący komisji Patryk Jaki ocenił, że przedstawione przez Roberta N. zwolnienie lekarskie wygląda na „unik”, by nie zeznawać.

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję reprywatyzacyjną w sprawie Kredytowej 6

Komisja weryfikacyjna uchyliła w całości decyzję prezydenta m.st. Warszawy z 2015 roku ws. zwrotu nieruchomości położonej przy ul. Kredytowej 6 i...

zobacz więcej

Na piątkowej rozprawie nie stawił się Robert N., który w czwartek 20 grudnia przekazał komisji zwolnienie lekarskie.

Przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki powiedział, że zwolnienie lekarskie przedstawione przez Roberta N. budzi jego „bardzo głębokie wątpliwości”.

– Nie spełnia warunków formalnych charakterystycznych dla takiego zwolnienia przedstawianego szczególnie w sądzie. Raczej wygląda to na unik, żeby nie zeznawać przed komisją, co przypominam jest ustawowym obowiązkiem pana Roberta N. – powiedział.

Dodał, że Robert N. sam zaproponował piątek jako dzień jego przesłuchania.

Jaki argumentował, że komisja nie może pozwolić na „wodzenie za nos” przez jednego z najważniejszych świadków w aferze reprywatyzacyjnej.

Jaki przedstawił wniosek o ukaranie Roberta N. grzywną za nieusprawiedliwione niestawiennictwo przed komisją. Zapowiedział też, że jeżeli ponownie nie stawi się on na wezwanie, to będzie chciał złożyć wniosek o doprowadzenie świadka przed komisję na początku przyszłego roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej