RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dar Młodzieży już w San Francisco. Żaglowiec przepłynął pod Golden Gate

Dar Młodzieży przepłynął pod Golden Gate Brigde (fot. FB/Bill Ulrich‎)
Dar Młodzieży przepłynął pod Golden Gate Brigde (fot. FB/Bill Ulrich‎)

Dar Młodzieży dotarł do San Francisco. Żaglowiec przepłynął pod jednym z najsłynniejszych mostów świata – Golden Gate Bridge, po czym zacumował w porcie. Pobyt w Stanach Zjednoczonych jest częścią rejsu z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dar Młodzieży zacumował w Japonii. Kolejny przystanek na trasie narodowego rejsu

Dar Młodzieży płynący w Rejsie Niepodległości dookoła świata zacumował w Osace. To trzecia wizyta fregaty w tym japońskim porcie. Załoga świętuje...

zobacz więcej

Dar Młodzieży we wtorek dotarł do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W środę rano czasu lokalnego podpłynął do niego amerykański pilot portowy i przeprowadził pod zbudowanym w 1937 roku mostem Golden Gate. Gdy ponad 80 lat temu oddawano go do użytku, był najdłuższym wiszącym mostem na świecie, z głównym przęsłem o długości 1280 metrów. Obecnie Golden Gate Bridge jest najbardziej rozpoznawalnym mostem świata.

Po zacumowaniu w porcie San Francisco i przejściu formalnych procedur Dar Młodzieży zostanie otwarty dla publiczności.

– Zapraszamy wszystkich do zwiedzania. Młodzież jest przygotowana do oprowadzania gości po statku – powiedział ksiądz Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, która jest współorganizatorem rejsu.

Podczas czterodniowego pobytu żaglowca w San Francisco przewidziano spotkania z kapitanem statku Rafałem Szymańskim, wielowyznaniowe spotkanie modlitewne oraz przyjęcie z udziałem amerykańskiego i polskiego biznesu. Kolejnym punktem rejsu będzie Los Angeles, dokąd Dar Młodzieży popłynie w sobotę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej